1-طرفین قرارداد

الف) در رابطه با اشخاص حقیقی:

این قرارداد مابین شرکت نگین ارتباطات آوا به شماره ثبت 11484، شناسه ملی14006277824، شماره پروانه 12-100-100 به نشانی دفتر مرکزی: زنجان-بلوار گاوازنگ-دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه-بلوار استاد ثبوتی-پارک علم و فناوری-شماره 307، شماره تماس: 33154307-024 و نشانی دفتر تهران: خیابان ولیعصر- روبروی پارک ملت – خیابان ارمغان غربی – نبش مهرداد – پلاک 8 غربی – طبقه اول شماره تماس: 71117000-021، نمابر: 02171117011 و رایانامه: ­info@aptel.ir از یک طرف و خانم/آقای ……………………………….. به کد­ملی………………………………………………… نشانی…………………………………………………………………………………………………………………………………………. شماره تماس…………………………….. منعقد گردید.

 

ب) در رابطه با اشخاص حقوقی:

این قرارداد مابین شرکت نگین ارتباطات آوا به شماره ثبت 11484، شناسه ملی14006277824، شماره پروانه 10010012 به نشانی دفتر مرکزی: زنجان-بلوار گاوازنگ-دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه-بلوار استاد ثبوتی-پارک علم و فناوری-شماره 307، شماره تماس: 33154307-024 و نشانی دفتر تهران: خیابان ولیعصر- روبروی پارک ملت – خیابان ارمغان غربی – نبش مهرداد – پلاک 8 غربی – طبقه اول تماس: 71117000-021، نمابر: 02171117011 و رایانامه:  info@aptel.irاز یک طرف و شرکت …………………………………….. به شماره ثبت……………………………………….، شناسه ملی……………………………………………………..، کد­ اقتصادی……………………………………………
به نشانی……………………………………………………………………………………………………………………………..، شماره تماس………………………………………….. و رایانامه………………………………………………………….. منعقد گردید.

 

2-تعریف واژگان:

عبارات و اصطلاحات به کار برده شده در این قرارداد هر یک دارای معنایی به شرح ذیل می­باشد مگر آنکه به نحو دیگری تصریح شده باشد.

1-2- «اپراتور» عبارت است از شرکت «نگین ارتباطات آوا» که به­ موجب پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه به شماره
12-100-100 صادره از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اجازه فعالیت در زمینه ارایه خدمات موضوع پروانه را دارد.

2-2- «پروانه» پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) اعطا شده از سوی سازمان به شرکت نگین ارتباطات آوا.

2-3- «خدمات» خدمات موضوع پروانه شامل ارايه هرگونه خدمت ارتباطي و انتقال داده از قبيل خدمات دسترسي به اينترنت، دسترسي به شبكه ملي اطلاعات و خدمات مبتني بر آن، خدمات شبکه­هاي اختصاصي، خدمات صوتي، تصويري، متني و داده­اي و انواع خدمات محتوايي و ارزش افزوده در شبکه­های تلفن همراه در چارچوب مقررات جاري کشور که به درخواست مشترک به وی ارایه می­شود.

4-2- «مشترک» عبارت است از هر فرد حقیقی یا حقوقی که به موجب قرارداد با  اپراتور، در قبال پرداخت وجه، یا وجوهی مجاز به برقراری ارتباط و استفاده از خدمات اپراتور می­شود و به عنوان طرف حساب در صورتحساب­های صادره محسوب می­شود.

5-2- «دسترسی» عبارت است از توانایی مشترک برای اتصال به شبکه جهت برقراری ارتباط و استفاده از هرگونه خدمات قابل ارائه که از طرف اپراتور در اختیار مشترک قرار می­گیرد.

6-2- «دوره » عبارت است از هر دوره صورتحسابگیری که در طول اجرای این قرارداد که طی آن اپراتور اجازه دسترسی مشترک به شبکه را می­دهد، به شرط اینکه مشترک به تعهدات خود به شرح مندرج در این قرارداد عمل نماید. این دوره یک ماهه بوده و از زمان فعالسازی محاسبه خواهند شد.

2-7- «تضمین پرداخت» وجهی است که مشترک به صورت پیش پرداخت و به منظور جلوگیری از قطع تلفن به اپراتور پرداخت می­کند.

8-2- «جی.اس.ام.» عبارت است از سیستم جهانی ارتباطات سیار به نحوی که ساختار مشخصات آن توسط موسسه استانداردهای فنی اروپا (ETSI) تعریف شده است.

9-2- «خدمات ارزش افزوده» هرگونه خدمات مخابراتی غیر از خدمات پایه که در اختیار عموم قرار می‌گیرد. این خدمات شامل ذخیره اطلاعات و انتقال مجدد، پیام صوتی، پست الکترونیک، خدمات پیام کوتاه (اس ام اس)، خدمات پیام چندرسانه­ای (ام ام اس) و سایر خدمات دیتا مطابق قوانین و مقررات می‌باشد.

10-2- «سیم کارت» عبارت است از قطعه الکترونیکی که حاوی هویت مشترک، شماره شناسایی بین­المللی و شماره اختصاصی مشترک (شماره تلفن همراه) است که پس از فعال شدن آن توسط اپراتور، به مشترک اجازه می­دهد به خدمات شبکه دسترسی پیدا کند.

11-2- «شماره اختصاصی مشترک (MSISDN)» عبارت است از شماره­ای منحصر به فرد که بر روی هر سیم کارت تعبیه شده است و دستگاه تلفن همراه بر اساس آن در شبکه شناخته می­شود.

12-2- «شماره شناسایی بین المللی سیم کارت (ICC)» عبارت است از شماره شناسه خاص هر سیم کارت که توسط تولید کننده سیم­کارت بر روی آن تعبیه می‌شود.

13-2- «سیم­کارت پس­پرداخت (دائمی) » عبارت است از سیم­کارتی که اپراتور امتیاز بهره­برداری از آن را پس از دریافت
هزینه­های اتصال و مالیات­های متعلقه به مشترک اعطا می­نماید و هزینه­های استفاده از خدمات ومالیات­های متعلقه به ‌صورت

پس پرداخت می‌باشد.

14-2- «بسته» عبارت است از جعبه­ای مشتمل بر سیم­کارت و برگه اطلاعات حاوی شرح خدمات که مشترک هنگام خرید
سیم­کارت دریافت می­کند.

15-2- «درخواست» یا تقاضای ثبت نام عبارت است از فرآیندی که طی آن مشترک بر اساس فرم درخواست یا به هر نحو دیگری، تقاضای استفاده از خدمات شبکه را به اپراتور می­دهد.

16-2- «ثبت نام» فرآیندی است که بر اساس آن متقاضی با مراجعه به دفاتر خدمات مشترکین طرف قرارداد و یا متعلق به اپراتور نسبت به عقد قرارداد و ثبت مشخصات شناسنامه­ای و کارت ملی خود (یا گذرنامه برای اتباع خارجی) با ارائه مستندات قانونی اقدام می­کند و هویت وی توسط اپراتور احراز گردد.

17-2- «فرم درخواست» عبارت است از فرمی که مشترک در هنگام درخواست یا تقاضای ثبت نام تکمیل می­کند و شامل کلیه مشخصات هویتی وی بوده ولی محدود به آن نمی باشد.

18-2- «فعالسازی» عبارت است از فرآیندی که بر اساس آن اپراتور اجازه می­دهد که یک سیم­کارت بر اساس شرایط مندرج در این قرارداد در شبکه فعال شود. پس از فعال سازی، مشترک امکان برقراری ارتباط و استفاده از خدمات موضوع پروانه را خواهد داشت.

19-2- «هزینه اتصال» عبارت است از هزینه­ای که اپراتور در قبال فعالسازی سیم­کارت مشترک، در زمان ثبت نام از وی دریافت می­نماید.

2-20- «صورتحساب» عبارت است از فرمی که بوسیله آن، اپراتور مشترک را از هزینه خدمات استفاده شده توسط وی، آگاه می‌کند. مشترکین دائمی پس از دریافت این فرم، باید طی مدت اعلام شده در آن، هزینه را به حساب اپراتور واریز نمایند.

21-2- «بسته تشویقی» عبارت است از یک کارت یا فیش اعتبار که مشترک را قادر می­سازد هزینه­های تماس را بر اساس موارد مندرج در تعرفه­های تبلیغاتی برای دوره اعتبار مورد نظر کاهش دهد.

22-2- « تمدید » عبارت است از تجدید یک یا چند باره این قرارداد توسط طرفین (مشترک و اپراتور) به طریقی که با هم توافق خواهند کرد.

23-2- «دفتر اپراتور » دفتر مرکزی اپراتور در شهر زنجان و دفتر اپراتور در شهر تهران که نشانی آنها در ماده 1 ذکر شد. این امر شامل شعب اپراتور و دفاتر هر یک از کارگزاران یا شرکت های وابسته به آن نمی­شود.

24-2- «سازمان» سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

25-2- «کمیسیون» کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات.

26-2- «قرارداد» عبارت است از ضوابط و شرایط مندرج و مورد قبول در این توافق نامه به همراه هر سند دیگری که در ارتباط با اشتراک شبکه و یا خدمات شبکه فی مابین مشترک و اپراتور تنظیم شده است.

27-2- «هزینه» یا «هزینه­ها» عبارت است از وجوهی که اپراتور در هر زمان، در قبال خدمات براساس تعرفه­های مصوب کمیسیون اخذ می­نماید.

28-2- «یک ماه» عبارت است از دوره­ای که راس ساعت صفر در روزی خاص از تقویم شمسی (که اپراتور تعیین می­کند) شروع شده و تا ساعت صفر روز مشابه در ماه بعد ادامه می­یابد.

29-2- «قطع یک طرفه» فرآیندی است که طی آن امکان برقراری ارتباط (به جز تماس­های صوتی با کد های خدمات اضطراری ملی) و ارسال پیامک از سمت مشترک سلب و مشترک صرفا قادر به دریافت مکالمه و پیامک می­باشد.

30-2- «قطع دو طرفه» فرآیندی است که بر اساس آن امکان استفاده از هرگونه خدمات (به جز تماس­های صوتی با کد­های خدمات اضطراری ملی) از سیم­کارت مشترک سلب می­باشد.

2-31- «تعلیق» فرآیندی است که حسب مورد و با توجه به شرایط مقرر در این قرارداد، منجر به قطع یکطرفه و یا دوطرفه ارائه خدمات به مشترک می­گردد.

32-2- «سلب امتیاز» فرآیندی است که بر اساس آن مجوز حضور مشترک در شبکه لغو و امتیاز سیم­کارت و شماره مربوطه از مشترک سلب می­شود و اپراتور قادر خواهد بود آن شماره را به مشترک دیگری واگذار نماید.

33-2- «اطلاع رسانی» آگاه کردن مشترک از وضعیت بدهی وی با درج در صورتحساب صادره و بر اساس روش مشخص شده در قرارداد و مطابق با انتخاب متقاضی در زمان ثبت نام و یا مشترک در طول زمان اشتراک خدمات می­باشد.

34-2- تلفن پس­پرداخت (دائمی) بدون مبلغ تضمین پرداخت: عبارت است از خط تلفنی که مشترک آن در زمان ثبت نام فقط هزينه اتصال، ماليات و عوارض را پرداخت کرده است و فاقد مبلغ تضمین پرداخت نزد اپراتور می­باشد.

35-2- ترابردپذیری شماره تلفن همراه (Mobile Number Portability): فرآیندی که طی آن، مشترک با حفظ شماره خود می­تواند اپراتور خود را تغییر دهد.

2-36- اپراتور پایه: اپراتوری که مشترک جهت دریافت خدمات تلفن همراه برای بار اول، در آن ثبت نام کرده، اسناد و مدارک مورد نیاز برای احراز هویت و ثبت نام را به اپراتور مذکور تحویل داده و سند اشتراک دریافت کرده است.

37-2- اپراتور پذیرا: اپراتوری که مشترک یک اپراتور دیگر، قصد استفاده از خدمات آن اپراتور را بدون تغییر شماره خود دارد.

3- موضوع قرارداد:

اتصال مشترک به شبکه تلفن همراه از طریق سیم­کارت­های اپراتور با سطح کیفیت (SLA) مندرج در پیوست الف مطابق با مصوبات کمیسیون، ضوابط و دستورالعملهای حال و آینده سازمان در راستای بهره برداری مشترک از خدماتی نظیر دسترسی و کاربری شبکه اینترنت پرسرعت، مکالمه و ارسال پیامک و غیره که مشترک تا زمان خاتمه قرارداد مطابق با ماده 4 قرارداد حاضر، بهره­بردار قطعی سیم­کارت بوده و می­تواند از این خدمات بهره­مند گردد.

4مدت زمان قرارداد

این قرارداد از تاریخ تکمیل فرآیند ثبت نام و امضای قرارداد و فرم های مربوطه، تا زمان اعتبار پروانه اپراتور، با توجه به مفاد مواد 10 (فرآیند قطع خدمات) و 11(فسخ قرارداد) این قرارداد، معتبر خواهد بود.

5-مبالغ اولیه، شرایط پرداخت هزینه­های اشتراک و استفاده از خدمات:

1-5- مشترک باید در قبال برخورداری از خدمات شبکه، سیم­کارت و هر یک از محصولات و یا خدماتی که توسط اپراتور ارائه
می­شود، هزینه­ای را بر اساس تعرفه اعلامی از سوی اپراتور مطابق با مصوبات کمیسیون به وی پرداخت کند.

2-5- اپراتور می­تواند پس از ابلاغ کتبی به مشترک مبادرت به تغییر این هزینه­ها مطابق با مصوبات کمیسیون کند و تغییر
هزینه­ها را از تاریخ تعیین شده در این ابلاغیه اعمال کند.

3-5- به جز در مواردی که کتباً توافقات دیگری در چارچوب پروانه و مصوبات کمیسیون با اپراتور به عمل آمده باشد، مشترک باید پرداخت­های خود را به  اپراتور به نحو ذیل انجام دهد:

1-3-5-پرداخت بابت ارائه و تحویل تجهیزات تلفن همراه و سیم­کارت به صورت کامل و در هنگام تحویل و در قبال دریافت رسید.

2-3-5- مشترکین باید هزینه استفاده از خدمات را در مدت 15روز پس از تاریخ صدور صورتحساب به طرق معرفی شده توسط اپراتور مطابق بند 5-5 این قرارداد، پرداخت نمایند.

4-5- صرف نظر از مفاد بند 3 ماده 5 اپراتور می­تواند پس از دریافت تأیید سازمان و کسب رضایت از مشترک تشریفات و شرایط صدور صورتحساب و پرداخت آن را تغییر دهد.

5-5- مشترک باید صورتحساب­های ماهانه خود را در محلی که در هنگام ارائه درخواست مشخص شده و یا هر مکان دیگری که اپراتور ممکن است هر زمان با اعلام در صورتحساب جاری مشترک یا به هر طریق دیگری مشخص می­کند، پرداخت نماید. مشترک می­تواند پس از پرداخت هزینه­های مربوطه خواستار صدور ریز صورتحساب خود شود. چنانچه در طول 3 دوره پس از صدور صورتحساب ایرادی به محتوای آن صورت نگیرد فرض بر این خواهد بود که محتوای آن صحیح می­باشد.

6-5- مشترک باید هزینه استفاده از خدماتی را که در فرم ثبت‌‌نام انتخاب نموده ‌است و در صورتحساب مشخص می­شود، پرداخت نماید. این هزینه­‌ها بر اساس نرخ و تعرفه ابلاغی سازمان و سایر مراجع ذیصلاح محاسبه ‌شده و در هر زمان قابل تغییر و یا تعدیل بر اساس مصوبات ابلاغی خواهد بود. همچنین مشترک می­بایست علاوه بر هزینه کارکرد خود، عوارض و مالیات قانونی را نیز که در صورتحساب مشخص شده است، پرداخت نماید.

7-5- مشترک موافقت دارد که اپراتور بر اساس مصوبات ابلاغی سازمان، نسبت به اصلاح یا تغییر نرخ ‌­ها و تعرفه­‌های ارایه خدمات، در طول مدت اعتبار قرارداد اشتراک اقدام نماید. اپراتور باید قبل از اعمال تغییرات در تعرفه­‌­ها و نرخ‌­ها، این تغییرات را از طریق رایانامه www.aptel.ir  به آگاهی مشترک برساند.

8-5- اگر کارکرد خطوط تلفن ثابت و همراه پس­پرداخت بدون مبلغ تضمین پرداخت، در هر زمان به 80 درصد حد نصاب کارکرد (معادل 000/400 ريال) برسد، اپراتور باید ابتدا نسبت به اطلاع رساني به مشترک و تعیین زمان حداقل 24 ساعت برای پرداخت اقدام کند. چنانچه کارکرد خطوط تلفن همراه پس پرداخت بدون تضمین پرداخت، در هر زمان پس از اطلاع رسانی به 100% حد نصاب کارکرد برسد (معادل 000,500 ريال)، اپراتور موضوع را براساس روش مشخص شده در بند 33-2 قرارداد به مشترک اطلاع داده و چنانچه مشترک ظرف مدت 72 ساعت نسبت به پرداخت مبلغ اقدام ننماید، اپراتور مجاز خواهد بود تا وفق ماده 9-5 حسب مورد تلفن مشترک را  قطع و یا سلب امتیاز نماید و درصورتی که به 100% حد نصاب کارکرد یاد­شده نرسد، مشترک تا پایان دوره صورتحسابگیری و مهلت­های تعیین شده می­تواند نسبت به پرداخت مبلغ کارکرد خود اقدام نماید.

9-5- چنانچه مشترک در مهلت­های تعیین شده اقدام به پرداخت صورتحساب خود ننماید، اپراتور می­تواند سیم­کارت مشترک را به صورت یکطرفه مسدود نماید. درصورتیکه مشترک ظرف 2 هفته پس از یکطرفه شدن خط بدهی خود را پرداخت ننماید، اپراتور ضمن اطلاع­رسانی به مشترک و ارسال اخطار کتبی با مهلت مشخص یک ساله و با موضوع “تخلیه خط تلفن”، نسبت به قطع خط وی به طور کامل (دو طرفه) اقدام خواهد نمود. در صورت قطع ارتباط مشترک به دلیل بدهی، تنها امکان برقراری ارتباط از طریق کدهای خدماتی اضطراری برای مشترک وجود دارد. در صورت عدم پرداخت در مهلت یکساله یادشده در این بند، خط مذکور جمع آوری و تخلیه و سلب امتیاز خواهد شد.

1-9-5- در صورتی که خط تلفن به دلیل رند بودن شماره، از طریق مزایده و با پرداخت مبالغی اضافه بر هزینه­های مجاز، به مشترک واگذار شده باشد، مطابق تبصره 1 ماده 3-3 مصوبه شماره 3 جلسه شماره 207 مورخ 5/11/1393 کمیسیون، اپراتور موظف است به مدت 2 سال علاوه بر مهلت یک ساله تعیین شده در بند 9-5 این قرارداد، شماره مشترک را حفظ کرده و پس از این مهلت و در صورت عدم پرداخت بدهی مشترک، با تعیین قیمت خط تلفن توسط کارشناس رسمی دادگستری پس از کسر بدهی نسبت به بازپرداخت الباقی مبلغ کارشناسی شده به وی اقدام کند.

تبصره 1: اتصال مجدد تلفن قطع شده به شبکه قبل از جمع آوری و تخلیه خط تلفن، منوط به پرداخت بدهی و هزینه وصل مجدد بر اساس تعرفه­های مصوب کمیسیون و پس از جمع آوری و تخلیه خط تلفن مستلزم ارائه درخواست جدید و پرداخت هزینه اتصال به شبکه توسط مشترک، وفق تعرفه­های مصوب کمیسیون می­باشد.

10-5- در خطوط تلفن پس­پرداخت (دائمی)، چنانچه مشترک با هر میزان مبلغ کارکرد نسبت به پرداخت دو دوره متوالی صورتحساب مطابق زمان­ها و مهلت­های تعیین شده در این قرارداد اقدام نکند، اپراتور می­تواند بر اساس فرآیند قطع خط تلفن مشترک بدهکار مندرج در بند 8-5 و 9-5 اقدام نماید.

تبصره 2: مشترکین تلفن­ همراه دائمی بدون مبلغ تضمین می­توانند با پرداخت مبلغ تضمین پرداخت نسبت به استفاده از سرویس رومینگ بین­الملل خود اقدام نمایند. درصورت استفاده مشترک از خدمات رومینگ بین الملل، اگر کارکرد خط وی در هر زمان به میزان مبلغ تضمین پرداخت برسد، اپراتور با اطلاع رسانی به مشترک مجاز است نسبت به قطع دو طرفه خط اقدام نماید.

11-5- در صورت بروز هرگونه ایراد در سرویس بر اثر قصور مستقیم اپراتور و تخطی از مفاد توافقنامه SLA پیوستی؛ اپراتور
می­بایستی مطابق با مفاد توافقنامه SLA اقدام به جبران این موارد نماید.

5-12- صورتحساب با احتساب مالیات بر ارزش افزوده مطابق با قوانین جاری سازمان امور مالیاتی کشور صادر گردیده و مشترک موظف به پرداخت آن می­باشد.

5-13- حد­ نصاب کارکرد ماهانه مبلغ  500,000 ريال می­باشد که در صورتحساب­های مشترک اطلاع رسانی می­شود.

5-14- در صورت اعتراض مشترک در خصوص صورتحساب صادر شده، بهره بردار خط مطابق با مدارک شناسایی در هنگام عقد قرارداد ملزم است با در دست داشتن مدارک شناسایی و اصل صورتحساب پرداختی به یکی از نمایندگی­های اپراتور مراجعه نموده و فرم مربوطه را تکمیل نماید و اپراتور ملزم است از زمان تکمیل این فرم حداکثر ظرف مدت 10روزکاری، نظریه کارشناسی خود را به شماره همراه مشترک از طریق پیامک اعلام نماید و در صورت اختلاف حساب اپراتور ملزم است مبلغ را به عنوان طلب در اولین صورتحساب دوره بعد کسر نماید، در صورت عدم تکافو مبلغ دوره آتی این امر تا زمان صفر شدن طلب در دوره های بعد تکرار می­گردد.

5-15- صورتحساب بر مبنای کارکرد ماهانه (ابتدا تا انتهای هر ماه شمسی) مشترک اعم از مکالمات داخلی و یا محلی، هزینه رومینگ، مکالمات خارج از کشور (بین المللی)، پیامک ارسالی و غیره محاسبه و صادر می­گردد.

6-تاریخ و زمان قرارداد

1-6- این قرارداد از تاریخ تکمیل فرآیند ثبت نام و امضای قرارداد و فرم­های مربوطه، مورد قبول قرار گرفته و به امضای طرفین رسیده است و طرفین از این تاریخ تا زمان انحلال، اقاله، سلب امتیاز سیم­کارت­ (مطابق بند 9-5) و فسخ قرارداد ­(مطابق ماده11)، پایان اعتبار و یا ابطال پروانه شرکت نگین ارتباطات آوا ملزم به رعایت کلیه مفاد قرارداد و اسناد پیوستی آن هستند و همزمان با امضاء ذیل قرارداد و تکمیل فرم ثبت نام و فعال سازی سیم­کارت توسط مشترک، اپراتور ملزم به ارائه خدمات است .

تبصره 3: زمان اعتبار پروانه شرکت نگین ارتباطات آوا در هنگام عقد این قرارداد تا تاریخ 12/12/1400 می­باشد و به اطلاع مشترک رسید.

2-6- درخواست مشترک از نمایندگان فروش تعیین شده توسط اپراتور، درخواست از اپراتور محسوب می­شود و این درخواست پس از ارائه به دفاتر این اپراتور مورد ارزیابی قرار می­گیرد.

3-6- چنانچه بر اساس دیگر قراردادهای مابین اپراتور و مشترک، سیم­کارت جدیدی در اختیار مشترک قرار گرفته و فعال شود سیم کارت جدید تابع شرایط قرارداد جدید خواهد بود.

7- پشتیبانی و کیفیت خدمات:

1-7- اپراتور به منظور پشتیبانی بصورت 24 ساعته و هفت روز هفته شماره تماس 100 را برای خطوط مشترکین خود و 09991100000 را برای مشترکین خطوط سایر اپراتورها، بعنوان مرکز تماس و پشتیبانی خود در جهت پاسخگویی به مشترکین، درخواست­ها، شکایات، و گزارشها درباره نحوه خدمات رسانی معرفی می­نماید.

2-7- نشانی دفتر مرکزی اپراتور زنجان، بلوار گاوازنگ، دانشکده تحصیلات تکمیلی، بلوار استاد یوسف ثبوتی، پارک علم و فناوری، شماره 307، به شماره تماس 33154307-024 و نشانی دفتر تهران خیابان ولیعصر- روبروی پارک ملت – خیابان ارمغان غربی – نبش مهرداد – پلاک 8 غربی – طبقه اول  شماره تماس: 71117000-021و رایانامه info@aptel.ir می­باشد که در جهت دریافت نقطه نظرات مشتریان به منظور ارائه خدمات معرفی می گردد.

3-7- توافقتنامه SLA پیوست شده مطابق با دستورالعمل­ها و ضوابط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای نوع و کیفیت خدمات در هنگام عقد قرارداد به تایید و امضاء مشترک می­رسد.

8-تعهدات اپراتور

1-8- اپراتور باید حداکثر طی72 ساعت شرایط ارایه خدمات ذکر شده در درخواست را برآورده سازد.

2-8- تمامی موارد احتمال وارد آمدن خسارت به سیم کارت باید در هنگام تحویل سیم­کارت به مشترک، توسط اپراتور به وی اطلاع داده شود.

3-8-  اپراتور می­تواند مطابق با دستورالعملها و ضوابط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبادرت به ارائه خدمات ارزش افزوده و تعیین هرگونه هزینه بر مبنای تعرفه­های مصوب کمیسیون برای این خدمات کند و یا اینکه به ارائه چنین خدماتی پایان دهد. چنانچه اپراتور به ارائه خدمات ارزش افزوده­ای که در قبال آن هزینه اشتراک دریافت می­شود پایان دهد، پس از آن در قبال این خدمات هیچگونه هزینه­ای از مشترک دریافت نخواهد شد.  هنگامی که مشترک از یکی از خدمات ارزش افزوده رایگان استفاده می­نماید، اپراتور می­تواند به تشخیص خود بدون آنکه هزینه های ماهانه خدمات را کاهش دهد یا مبالغی را به مشترک مسترد کند، مبادرت به تغییر، قطع یا جایگزینی چنین خدماتی کند.

4-8- اپراتور همچنین این حق را برای خود محفوظ می­دارد که چنانچه تشخیص دهد از سرویس رومینگ بین المللی سوء استفاده می­شود ضمن اطلاع رسانی  به مشترک مانع از برقراری تماس­های بین­المللی توسط سیم­کارت مدنظر شود.

5-8- اپراتور به منظور اطلاع­رسانی و رسیدگی به درخواستهای مشترک، از طریق وبسایت به آدرس www.aptel.ir  اقدام نموده و همچنین در راستای ارائه خدمات پشتیبانی بصورت 24 ساعته و 7 روز هفته، شماره تماس 100 را برای خطوط مشترکین خود و 09991100000 را برای مشترکین خطوط  سایر اپراتورها به عنوان مرکز تماس معرفی نموده و در راستای رضایتمندی مشترک ملزم است به تماس مشترکین پاسخ و درخواست و یا شکایت مشترک را طی مدت حداکثر72 ساعت مرتفع سازد و در صورت نیاز حضوری مشترک در نمایندگی ملزم است نزدیکترین نمایندگی را به مشترک معرفی نماید.

6-8- با توجه به اینکه اپراتور ملزم است در چارچوب دستورالعملها و ضوابط سازمان اقدام به خدمات رسانی نماید، در صورت تغییر این دستورالعملها و ضوابط سازمان و تحت تاثیر قرار گرفتن شرایط مفاد قرارداد و یا خدمات که به اطلاع مشترک می­رسد، مشترک می­تواند در صورت عدم تمایل به بهره­مندی از خدمات اپراتور قرارداد حاضر را با شرایط مندرج در این قرارداد فسخ نماید. در هرصورت تغییرات و اصلاحات اعلامی از سوی سازمان لازم­الاجرا خواهد بود.

تبصره 4: اپراتور تحت هر شرایطی ملزم و متعهد به رعایت دستورالعملها و ضوابط سازمان می­باشد و در قبال تصمیمات مراجع ذیصلاح و تغییرات در قوانین و مقررات موثر بر مفاد این قرارداد مسئولیتی متوجه اپراتور نخواهد بود.

7-8- چنانچه اپراتور به تشخیص خود اقدام به اصلاح و تغییر در متن قرارداد نماید، ملزم است این تغییرات را به تایید سازمان برساند. در اینصورت اپراتور موظف به کسب رضایت مشترک جهت اعمال تغییرات می­باشد.

8-8- اپراتور ملزم به حفظ محرمانگی اطلاعات، محتوای مبادله شده و حریم خصوصی مشترکین است و متعهد می­شود به مشترکین جهت صیانت از اطلاعات شخصی­شان متناسب با خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات و آسیب­های احتمالی ناشی از تهدیدها اطلاع رسانی کافی را به عمل آورد.

9-8- در صورت قطع ارتباط مشترک به علت بدهی، اپراتور متعهد است امکان تماس با کدهای خدماتی اضطراری مطابق با مصوبات کمیسیون را برقرار نماید.

10-8- اپراتور نباید ارائه یک یا چند خدمت یا تجهیزات را به خرید یک یا چند مورد دیگر، مشروط نماید.

11-8- اپراتور متعهد می­شود تمهیدات لازم را برای رعایت تعهدات SLA در هنگام عملیات شبکه را پیش بینی کند و با اطلاع قبلی (حداقل 48 ساعت قبل اطلاع داده شود)، زمان Down Time را تعیین کند. عملیات Down Time در زمان­های کم ترافیک (ساعت 2 تا ساعت 6 صبح) انجام می شود و تعداد آن در ماه، حداکثر یک بار می­باشد.

8-12- اپراتور در قبال تصمیمات مراجع ذیصلاح و تغییرات در قوانین و مقررات موثر بر این قرارداد مسئولیتی ندارد. چنانچه به تشخیص اپراتور، اصلاحات یا ایجاد تغییرات در متن قرارداد ضروری باشد، پس از تایید سازمان­، اپراتور موظف به کسب رضایت مشترک جهت اعمال تغییرات می­­باشد.

8-13- اپراتور متعهد می­شود با معاذیری چون حفظ امنیت، پیشگیری از وقوع جرم یا جلوگیری از وارد آمدن زیان به شبکه، سازه­ها و سایر امکانات متعلق به خود، مشترکین را از دسترسی به خدمات محروم و یا محدود نکند یا مرتکب جرم شود یا اقدامات قانونی مشترکین را غیر قانونی اعلام کند، مگر در مواردی که قانون تجویز کرده و هر اقدامی باید پیرو دستور و با هماهنگی مقامات ذیصلاح باشد.

8-14- اپراتور متعهد می­شود چنانچه آسیب مادی یا معنوی قریب الوقوعی از طریق خدمات موضوع قرارداد، مشترکین را تهدید کند و از این رخداد آگاه باشد، نسبت به اتخاذ تمهیدات بازدارنده و یا آگاه سازی مشترکین و ارائه رهنمودهای پیشگیرانه به آن­ها اقدام کند، در غیر این صورت، علاوه بر سایر مسئولیت­های قانونی، موظف به جبران زیان­های وارده خواهد بود.

8-15- اپراتور متعهد می­شود اعمال هرگونه نظارت بر کارکردهای خدمات، موجب دسترسی غیر مجاز به اطلاعات و ارتباطات شخصی مشترکین نمی باشد و رعایت مقررات قانونی ناظر به این حوزه، الزامی است.

8-16- اپراتور موظف است اطلاعات مربوط به شاخص­های کیفیت خدمات را تا یک سال پس از قطع خدمت و یا فسخ قرارداد مشترکین نگهداری کند تا امکان پاسخگویی به ادعاهای مطرح شده از سوی آن­ها مبنی بر نبود یا کاستی کیفیت خدمات را داشته باشد.

8-17- اپراتور متعهد می­شود تغییری در شرایط مقرر در قرارداد نخواهد داد، مگر اینکه بر اساس اعلام سازمان ملزم به اعمال تغییرات باشد که در این صورت نیز شرایط جدید باید به اطلاع مشترک برسد و تصمیم گیری در خصوص ادامه یا فسخ قرارداد در اختیار مشترک خواهد بود. در هر صورت تغییرات و اصلاحات اعلامی از سوی سازمان برای مشترک و اپراتور لازم الاجرا خواهد بود.

18-8- در صورت بروز شرایط و تخطی مشترک اعم از حفظ امنیت ملی، پیشگیری از وقوع جرم یا جلوگیری از ورود زیان به شبکه، سازه­ها و سایر امکانات متعلق به اپراتور، اپراتور مجاز است پس از اخذ دستور و با هماهنگی مقامات ذیصلاح مشترک را از دسترسی به خدمات محروم و یا محدود نماید.

9-تعهدات مشترک:

1-9- مشترک باید در صورت آسیب، مفقودی یا سرقت سیم‌کارت خود، مراتب را بلافاصله به بصورت کتبی به اپراتور اطلاع دهد. درغیراینصورت، عواقب ناشی از سوء استفاده‌های احتمالی و مسئولیت های متعاقب آن به عهده وی خواهد بود. مشترک باید تمامی هزینه­های مربوط به سیم­کارت را تا زمان ابلاغ سرقت، گم شدن یا آسیب دیدن سیم­کارت پرداخت کند. پس از درخواست مشترک، اپراتور در اسرع وقت مبادرت به صدور سیم‌کارت جایگزین برای وی می­کند. اما اپراتور می­تواند برابر تعرفه­های مصوب کمیسیون هزینه ای برای صدور سیم کارت جایگزین از مشترک مطالبه کند. سرقت، گم شدن یا آسیب دیدن سیم­کارت یا صدور سیم­کارت جدید یا ارائه شماره جدید به هر دلیلی که باشد، نمی­تواند منجر به فسخ این قرارداد شود و این قرارداد همچنان به قوت خود باقی خواهد بود.

2-9- مشترک متعهد می­شود از خدمات شبکه برای مقاصد نامناسب، غیر اخلاقی یا غیر قانونی استفاده نکند. وی همچنین متعهد می­شود از خدمات شبکه به نحوی که موجب وارد آمدن خسارت به اشخاص یا داراییهای آنها شده یا منجر به ایجاد اختلال در شبکه یا خدمات شبکه  اپراتور یا دیگر اپراتورها می­شود استفاده نکند، در این صورت مشترک مسئول تمام پیامدهای ناشی از عمل خود خواهد بود.

تبصره 5: در صورتی که مشترک از تلفن همراه خود موجب مزاحمت دیگری شود یا با عمد و سوء نیت ارتباط دیگری را مختل نماید، موضوع از طریق مراجع ذیصلاح قانونی پیگیری خواهد شد.

3-9- مشترک متعهد می شود از تجهیزات و استانداردهای ارتباطی مورد تایید سازمان و یا موسسه استاندارد ملی استفاده کند و از تمامی قوانین و مقررات مراجع ذیصلاح برای استفاده از تجهیزات تلفن همراه، خدمات و سیم کارت متابعت و پیروی کند. و اپراتور هیچ­گونه مسئولیتی در قبال خسارت یا آسیب دیدن مشترک، تأخیر در ارتباط و یا اشکال، قطع و نقص خدمات که ناشی از عیب یا استاندارد نبودن گوشی تلفن همراه مشترک باشد، نخواهد داشت.

4-9- مشترک پس از پایان مدت اعتبار قرارداد، هیچ گونه حق مالکیت معنوی یا منافعی در خصوص نرم افزار، شماره اختصاصی مشترک و شماره شناسایی بین­المللی سیم­کارتی که در اختیار وی قرار گرفته ندارد.

5-9- مشترک یا افرادی از جانب وی به هیچ وجه مبادرت به دستکاری یا تغییر نرم افزار، شماره اختصاصی مشترک و شماره شناسایی بین المللی سیم‌کارت نکند. در غیر این صورت مشترک مسئول تمام پیامدهای ناشی از عمل خود می­باشد.

6-9- مشترک متعهد می­شود با آگاهی کامل از تعرفه خدمات، نحوه پرداخت هزینه­ها و وضیعت پوشش شبکه، نسبت به گزینش خدمات اقدام به انتخاب اپراتور نموده و به مواعد مقرر در قرارداد، پایبند باشد.

7-9- مشترک ملزم و متعهد می­گردد کلیه قوانین و مقررات جاری کشور مرتبط با موضوع قرارداد و دستورالعمل­هایی که از سوی مراجع ذیربط صادر و ابلاغ شده و از طریق پایگاه اطلاع رسانی اپراتور یا سایر مبادی ذیربط اطلاع رسانی شده را رعایت نماید.

8-9- مشترک حق واگذاری تعهدات و خدمات مرتبط با موضوع قرارداد را بصورت جزئی و کلی نداشته و در خصوص هرگونه نقل و انتقال حق بهره برداری از طریق نمایندگی فروش مجاز اپراتور و طی سند معتبر که به تایید انتقال گیرنده رسیده باشد، اقدام نماید. در غیر اینصورت، اپراتور مجاز به فسخ یکجانبه خدمات می­باشد.کلیه مسئولیت و عواقب ناشی از سوءاستفاده‌‌های احتمالی و وظیفه پرداخت کلیه صورتحساب‌‌ ها بر عهده فردی است که مشخصات آن در فرم ثبت ‌نام سیم‌کارت‌های اپراتور درج‌ شده است.

9-9- مشترک متعهد است در صورت هرگونه تغییر در مشخصات ارتباطی (شماره تلفن ثابت و آدرس ایمیل) و سایر اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام، اطلاعات جدید را به اپراتور از طریق مبادی مربوطه اطلاع رسانی نموده، در غیر اینصورت مسئولیت بروز هرگونه مشکل در برقراری تماس با مشترک و عدم اطلاع از مواردی که متضمن اطلاع رسانی می­باشد، بر عهده مشترک خواهد بود.

10-9- مشترک ملزم به پرداخت کلیه هزینه­ها اعم از هزینه اشتراک و سیم کارت، هزینه تغییر نام، صورتحساب دوره­­ای و غیره که در زمان انعقاد قرارداد و یا در طول زمان اشتراک خدمات به مشترک ارسال و یا ابلاغ می­گردد، در مهلت تعیین شده می­باشد.

11-9- مشترکین حقوقی موظف به ثبت و ذخیره مشخصات کاربران سیم کارت­های واگذار شده هستند، در هر صورت این امر مبری کننده ایشان از کلیه مسئولیت­های استفاده از سیم کارت نمی­باشد و کلیه مسئولیت بر عهده بهره بردار حقوقی است.

12-9- در صورتی که مشترک شماره ترابرد شده بخواهد اشتراک خود را به دیگری انتقال دهد، صرفاً باید این کار را از طریق اپراتور پایه انجام دهد و این کار منوط به تسویه حساب با اپراتور پذیرا خواهد بود.

13-9- مشترک/نماینده قانونی وی تائید می­نماید که از لحاظ قانونی واجد شرایط برای انعقاد قراداد بوده و متعهد به رعایت تمام ضوابط و شرایط مندرج در قرارداد می­باشد.

9-14- مشترک متعهد است از سیم کارت خود برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی و شخصی مزاحم استفاده ننماید.

تبصره 6 : در صورت احراز هرگونه تخلف از سوی مراجع ذیصلاح قانونی، در مورد هر یک از خدمات دریافتی مشترک، اپراتور اختیار دارد نسبت به فسخ یا محدود سازی خدمات قرارداد حاضر و سایر قراردادهای قبلی فی مابین در مورد هر یک از خدمات و سیم کارت های دریافتی اقدام نماید.

 

10- فرآیند قطع خدمات:

1-10- در صورت وقوع موارد ذیل اپراتور می­تواند دسترسی مشترک به خدمات شبکه را به حالت تعلیق درآورد.

1-1-10- چنانچه نیاز به انجام اقداماتی در ارتباط با تغییر، نگهداری یا اصلاح شبکه یا خدمات شبکه طبق مفاد موافقت­نامه و پس از تأیید سازمان، باشد.

2-1-10-چنانچه مشترک نتواند به تعهدات خود عمل کرده یا چنانچه وی برخی از شرایط قرارداد را نقض کند.

10-2- در صورت وقوع هرگونه تخلف یا سوء استفاده مشترک از سیم کارت خود، اپراتور می‌تواند  سیم‌کارت را به صورت تعلیق درآورده و در صورت احراز قطعی تخلف، سیم‌کارت را به صورت دائم غیرفعال(سلب امتیاز) نماید.

3-10-موارد ذیل موجب قطع خدمات خواهد شد:

1-3-10- قطع خدمات در صورت درخواست کتبی مشترک.

2-3-10- قطع خدمات در صورت دستور سازمان و یا مراجع ذیصلاح دیگر.

3-3-10- در صورت بدهی مشترک و محقق شدن بند 9 ماده 5.

تبصره 7: در صورتی که خط تلفن به دلیل رند بودن شماره، از طریق مزایده و با پرداخت مبالغی اضافه بر هزینه های مجاز، به مشترک واگذار شده باشد، اپراتور موظف است به مدت حداقل دو سال علاوه بر مهلت یکساله تعیین شده در بند 9 ماده 5 قرارداد حاضر شماره مشترک را حفظ کند و پس از این مهلت و در صورت عدم پرداخت بدهی توسط مشترک، با تعیین قیمت خط تلفن توسط کارشناس رسمی دادگستری پس از کسر مبلغ بدهی نسبت به بازپرداخت الباقی مبلغ کارشناسی شده به وی اقدام کند.

تبصره 8: در صورتی که خط تلفن همراه با شخصیت حقوقی غیر دولتی  بیش از 10 سال فعال بوده باشد، یکسال علاوه بر مهلت یک ساله تعیین شده در بند 9 ماده 5 قرارداد حاضر، خط مزبور را حفظ نماید.

4-10- در صورتی که مشترک دارای چند سیم کارت تحت خدمات اپراتور باشد، اپراتور فقط مجاز به قطع خط دارای بدهی مطابق با بند 9 ماده 5 قرارداد حاضر می­باشد قطع سایر خطوط ارتباطی و یا انتقال بدهی­های خطوط مشترک به سایر خطوط وی، تحت هیچ شرایطی از سوی اپراتور مجاز نمی­باشد.

5-10- در صورت بدهکار بودن مشترک، اپراتور مجاز است درخواست جدید وی را در خصوص ارائه خدمات جدید رد نماید.

6-10- در صورت عدم پرداخت صورتحساب در مهلت پرداخت و یا تاخیر در پرداخت صورتحساب توسط مشترک بدهکار، اپراتور مجاز به دریافت هزینه دیر کرد یا اخذ خسارات و یا مبالغ دیگری به هر عنوان از مشترک نخواهد بود.

7-10- در صورتی که مشترک نسبت به پرداخت بدهی قبل از جمع آوری و تخلیه خط تلفن اقدام کند، اپراتور باید شماره مشترک را حفظ نماید.

8-10- در صورتی که مشترک نسبت به پرداخت بدهی قبل از جمع آوری و تخلیه خط تلفن اقدام کند، ، اپراتور می­تواند به منظور وصل مجدد خط تلفن قطع شده، صرفاً نسبت به اخذ هزینه وصل مجدد از مشترک بر اساس تعرفه­های مصوب کمیسیون، اقدام نماید.

9-10- در صورت جمع آوری و تخلیه خط تلفن، مشترک موظف به ارائه درخواست جدید و پرداخت هزینه اتصال بر اساس
تعرفه­های مصوب کمیسیون بوده و اپراتور با رعایت شرایط ابلاغی سازمان، تعهدی برای حفظ شماره مشترک نخواهد داشت.

11- شرایط فسخ قرارداد:

1-11- فسخ توسط مشترک یا نماینده قانونی وی با درخواست کتبی به اپراتور انجام می­شود.

2-11- مشترك در صورت تمايل به انصراف از دريافت خدمات، مي­بايستی با ارائه درخواست كتبي به فسخ قرارداد اقدام نمايد و اپراتور مکلف است حداکثر ظرف مدت دو هفته از تاریخ اعلام فسخ مشترک، نسبت به تسویه حساب با وی اقدام نماید.

3-11- در صورت انقضای اعتبار پروانه، اپراتور نتواند به تعهدات خود عمل نماید، بلافاصله به صورت مکتوب به مشترک، خاتمه این قرارداد را خبر خواهد داد.

تبصره 9: در صورت فسخ قرارداد از سوی هر یک از طرفین، مشترک موظف به پرداخت صورتحساب محاسبه شده تا زمان قطع خدمات مي­باشد.

11-4- چنانچه ثابت شود اپراتور نتوانسته ظرف مدت یک هفته از تاریخ عقد قرارداد نسبت به ارائه خدمات با معیارهای مورد نظر این قرارداد (مانند و نه محدود­ به تعهدات SLA) اقدام نماید، مشترک می­تواند نسبت به اعلام فسخ قرارداد و اخذ هزینه خسارت اقدام نماید و اپراتور مکلف است ظرف دو هفته از تاریخ اعلام فسخ مشترک، به تسویه حساب با وی اقدام نماید.

11-5- فسخ قرارداد به دلایل مندرج در این ماده، به هیچ وجه رافع مسئولیت­های مشترک در خصوص تعهدات وی در طول مدت زمان اعتبار قرارداد نبوده و باید پاسخگوی موارد استفاده غیر مجاز در طول مدت قرارداد فسخ شده باشد.

11-6- اپراتور مجاز است در صورتی که مشترک، اسناد و مدارک یا اطلاعات نادرستی را ارائه داده باشد، نسبت به قطع خدمات و فسخ قرارداد اقدام نماید.

11-7- اپراتور پروانه موظف است طبق دستور مراجع ذیصلاح نسبت به سلب امتیاز و فسخ قرارداد اقدام نماید.

11-8- با درخواست مشترک جهت بهره برداری از خدمات ترابرد پذیری شماره تلفن همراه، پس از تایید درخواست ترابرد توسط اپراتور، مطابق با مقررات ابلاغی از سوی سازمان، قرارداد فسخ شده و در این صورت وفق مقررات و مصوبات کمیسیون، اپراتور ملزم به حفظ شماره برای مشترک می­باشد.

ماده 12- نحوه اطلاع رسانی:

اپراتور به منظور اطلاع­رسانی به مشترک درخصوص طرح­های ویژه و تعرفه­های مربوطه بر اساس مصوبات ابلاغی سازمان، ضوابط خدمات تعیین شده توسط سازمان، تغییرات آتی قرارداد به دلیل مصوبات ابلاغی مراجع ذیصلاح، شرایط استفاده از خدمات و تعرفه­های مربوطه، نمونه­ای از تجهیزات سازگار با شبکه، آخرین وضعیت پوشش شبکه، فهرست و نشانی نمایندگی­های مجاز، چگونگی رسیدگی به شکایات و غیره، از طریق وب سایت به آدرس www.aptel.ir اقدام نموده است، ضمناً اپراتور مجاز است جهت اطلاع رسانی درخصوص برخی از موارد یاد شده در این ماده از طریق ارسال پیامک نیز اقدام نماید.

ماده 13- رسیدگی به شکایت­ها

1-13- مشترک در صورت هرگونه شکایت از نوع و نحوه ارائه خدمات اپراتور می­تواند با مرکز تماس اپراتور به شماره مندرج در بند 1 ماده 7 تماس حاصل نماید و یا از طریق وبسایت اپراتور اقدام به تکمیل فرم شکایت نماید و در صورت عدم حصول نتیجه مطلوب می­تواند از طریق سامانه 195 و یا سایت www.195.ir اقدام به شکایت از اپراتور نماید.

13-2- مشترک می­تواند هرگونه اختلافی را که در ارتباط با استفاده از خدمات شبکه میان وی و اپراتور به وجود آمده است به محاکم جمهوری اسلامی ایران و یا نماینده معرفی شده از سوی سازمان ارجاع دهد.

15- وضعیت اضطراری

1-15- وضعیت اضطراری پیش بینی شده و پیش بینی نشده تنها در صورتی از اپراتور سلب مسئولیت می­کند که فرا ارادی باشد.

2-15- در صورت بروز وقفه غیر مجاز در ارائه خدمات، اپراتور می­بایست بی درنگ، کلیه اقدامات ضروری برای اعاده دسترسی به خدمات و به حداقل رساندن پیامدهای عدم دسترسی مشترکین به خدمات را انجام دهد.

3-15- در صورت بروز وضعیت اضطراری، اپراتور همزمان با انجام اقدامات ضروری می­بایست نسبت به اطلاع­رسانی آنی به مشتریان اقدام نماید.

16- شرایط عمومی:

16-1- تمامی هزینه ها و قیمتهای این قرارداد یا هر برگه تعرفه بدون در نظر گرفتن هر نوع مالیات و حقوق دیوانی (در فروشهای کلی، خدمات، مشارکت یا هر نوع مالیات یا حقوق دیوانی متصور) محاسبه شده و در صورت وجود مسئولیت پرداخت آن به عهده مشترک است.

16-2- حقوق و تعهدات مشترک در چارچوب این قرارداد قابل انتقال به غیر نیست.

16-3- اپراتور در صورت بروز هر گونه تغییر در مالیاتها، قوانین، مقررات و قیود، مشترک را بصورت کتبی از چنین تغییراتی مطلع می­کند.

16-4- این سند حاوی تمامی توافقات حاصل شده میان طرفین در مورد مسائل مندرج در قرارداد است و هیچگونه تضمین، تعهد یا ادعای دیگری از جانب اپراتور یا کارگزاران یا عاملان اپراتور به مشترک اعمال نمی­شود.

16-5- تساهل، مدارا و تمدید زمان این قرارداد که اپراتور در قبال مشترک نشان دهد به هیچ وجه به حقوق اپراتور خدشه ای وارد ننموده و یا اپراتور را از اعمال چنین حقوقی در آینده محروم نمی­سازد.

16-6- این قرارداد مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده و اجرای آن و حل اختلافات ناشی از تفسیر و اجرای آن تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می­باشد.

16-7- مشترک با امضای این قرارداد و استفاده از خدمات شبکه الف) صحت تمامی اطلاعات و اسنادی را که در اختیار اپراتور قرار داده تضمین می­کند، ب) موافقت خود با صلاحیت محاکم ایران در رابطه با دعاوی و محاکماتی که علیه مشترک بر اساس مقررات این قرارداد طرح می­شود را اعلام می­دارد. علاوه بر این اپراتور اختیار مطلق دارد که چنین دعاویی را در محاکم صالحه جمهوری اسلامی ایران علیه مشترک مطرح نماید.

16-8- هر سندی که بر اساس آخرین اطلاعات سیستم صورتحسابگیری صادر گردیده و مبین میزان بدهی مشترک به  اپراتور می­باشد، دلالت بر بدهی مشترک دارد و به منظور تحصیل هرگونه حکم یا دستور قضایی از ناحیه اپراتور علیه مشترک دلیل کافی محسوب می­شود.

16-9- چنانچه هر یک از قیود، شرایط، توافقات، التزامات یا مفاد این قرارداد توسط دادگاه صالحی غیر قابل اجرا، غیر قانونی، فاقد اعتبار یا مغایر با نظم عمومی تشخیص داده شود، چنین قیود، شرایط، توافقات، التزامات یا مفادی هیچگونه تاثیری بر الزام آور بودن دیگر مفاد این قرارداد نخواهد داشت. در چنین شرایطی فرض بر این است که طرفین مبادرت به امضای قراردادی کرده­اند که فاقد چنین قیود و شرایطی است.

16-10- بدینوسیله مشترک به اپراتور اجازه می­دهد که نام، نشانی و مشخصات فردی وی و هرگونه اطلاعات دیگری را که از طریق شبکه در دسترس است، در صورت لزوم حسب دستور مقام قضایی در اختیار شخص ثالث قرار دهد.

16-11- طرفین اعلام می­دارند که نشانی اعلام شده در ماده ۱ این قرارداد یا ضمائم آن، اقامتگاه دائمی آنان تلقی شده و محل ابلاغ هر گونه اخطار یا اوراق مربوط به این قرارداد می­باشد.

16-12- اپراتور و مشترکین حقوقی می­توانند در هر زمان با ارسال ابلاغ کتبی به طرف مقابل نشانی خود را به هر نشانی دیگری به استثنای صندوق پستی یا دایره امانات پستی در قلمرو جمهوری اسلامی ایران تغییر دهد. مشترکین حقیقی، برای تغییر نشانی باید به دفاتر نمایندگی یا خدمات اپراتور مراجعه نمایند.

16-13- در مورد ابلاغیه هایی که هر یک از طرفین برای طرف مقابل (مخاطب) صادر کرده است:

16-13-1- کلیه مکاتبات فی مابین می­بایست به اقامتگاه قانونی (ذکر شده در این قرارداد) ابلاغ شود و از زمان تحویل برگه به مشترک و یا الصاق به اقامتگاه قانونی وی، ابلاغ شده محسوب می­شود. چنانچه مشترک یا نماینده وی این ابلاغیه را در اقامتگاه واقعی اپراتور دریافت کرده باشد، تنها در صورتی که تحویل گیرنده در قبال دریافت ابلاغیه رسیدی داده باشد زمان تحویل ابلاغیه همان زمان تحویل به مخاطب در نظر گرفته می­شود.

16-14- طرفین می بایست تغییر اقامتگاه خود را به دیگری اطلاع دهند. در غیر اینصورت کلیه مکاتبات به نشانی قبلی ارسال و ابلاغ شده، محسوب می­شود.

 

پیوست الف:(موافقت نامه سطح خدمات مشترکین تلفن همراه پس پرداخت (دائمی) شرکت نگین ارتباطات آوا)

مبتنی بر مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات

1-تعاریف:

1-1-کمیسیون: کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات

1-2-سازمان: سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي

1-3-خدمت دهنده: ارائه کننده خدمات ارتباطات داده ها

1-4-خدمت گيرنده: دريافت کننده خدمات ارتباطات داده ها

1-5-موافقت نامه سطح خدمات: یک قرارداد دو جانبه بین خدمت دهنده و خدمت گیرنده که بر اساس توافق و به منظور تضمین پارامترهای کیفیت خدمات توافق شده، منعقد می شود. در اين قرارداد بايد کيفيت سطح خدمات، نحوه اندازه گيري تخطي از سطح خدمات و ضمانت هاي اجرايي آن تعيين شود. از اين پس اين قرارداد SLA ناميده مي شود.

1-6-شبکه: مجموعه نقاط و خطوط ارتباطي بين آن ها که براي ارائه خدمات ارتباطات داده ها استفاده مي شوند.

1-7-دوره زماني: يک ماه شمسي با فرض هر ماه 30 روز

1-8-ساعات کاري موثر: 24 ساعت کاري در طول يک شبانه روز که در اين ضوابط محاسبات مربوط به کاهش سطح کيفيت خدمات بر اساس ساعات کاري موثر انجام خواهد شد.

1-9-قطعي خدمت: قطع خدمت توافق شده از سمت شبکه خدمت دهنده

1-10-رسيد خرابي: اعلام وصول گزارش خرابي و يا کاهش سطح کيفيت خدمات که از طرف خدمت گيرنده اعلام مي شود.

1-11-میزان تلفات بسته ها (PLR):  به ميانگين گم شدن و یا از دست رفتن بسته هاي IP  در طول شبکه خدمت دهنده اطلاق ميشود و به روش ارسال بسته هاي ICMP به اندازه 100 بايت و به تعداد 1000 عدد از پورت دسترسي خدمت گيرنده تا نقطه انتهايي داخل شبکه خدمت دهنده و بر اساس ميانگين نمونه برداري هاي متوالي Ping Test در طول يک ساعت و يا بر اساس ساير روش هاي استانداردي که سازمان اعلام خواهد کرد، محاسبه  مي شود.

1-12-تاخیر : متوسط زماني که طول مي کشد تا يک بسته IP در شبکه خدمت دهنده  از پورت دسترسي خدمت گيرنده تا نقطه انتهايي شبکه خدمت دهنده برسد . اين پارامتر بر اساس ميانگين نمونه برداري در دوره زماني و  يا بر اساس ساير روش هاي استانداردي که سازمان اعلام خواهد کرد محاسبه مي شود.

1-13-پهنای باند تضمین شده (CIR): به حداقل پهناي باند اختصاص يافته به خدمت گيرنده در دوره زماني اطلاق مي شود و از تقسيم ميانگين پهناي باند ارسال و دريافت تقسيم بر ضريب تسهيم کانال ارتباطي و يا بر اساس ساير روش هاي استانداردي که سازمان اعلام خواهد کرد محاسبه مي شود.

1-14-میانگین زمان بازيابي يا تعمير(MTTR): به ميانگين زمان رفع خرابي و برقراري مجدد خدمت بر اساس توافق بين خدمت دهنده و خدمت گيرنده اطلاق مي شود .

1-15-زمان کاهش سطح کيفيت خدمات: مجموع زمان هاي کاهش سطح کيفيت خدمات به دليل عدم برآورده شدن يک يا چند پارامتر کیفیت خدمت مندرج در SLA به صورت مستقل

1-16-زمان کاهش سطح کيفيت خدمات مجاز: حداکثر زمان مجاز کاهش سطح کيفيت خدمات در طول دوره زماني

1-17-زمان کاهش سطح کيفيت خدمات غير مجاز: حاصل تفريق زمان کاهش سطح کيفيت خدمات مجاز از زمان کاهش سطح کيفيت خدمات. در صورتي که حاصل کمتر از صفر باشد زمان کاهش سطح کيفيت خدمات غير مجاز برابر صفر منظور مي شود.

 

٢- تعهدات اپراتور:

2-1- چنانچه مشترکان در استفاده خدمات موضوع این قرارداد با مشکلی مواجه شوند، می‌توانند از طریق شماره تماس 101 برای مشترکین آپتل و 09991000000 برای مشترکین سایر اپراتورها بعنوان مرکز تماس مشترکان تماس بگیرند. همچنین مشترکان همواره می­توانند با ورود به وب سایت اپراتور به نشانیaptel.ir شکایات خود را ثبت و یا پیگیری نمایند.

٢-2-اپراتور متعهد می­گردد به محض درخواست مشترک شکایت وی را ثبت و حداکثر ظرف مدت 72 ساعت مشکل مشترک را رفع و وی را از طریق تماس تلفنی، پیامک و یا پست الکترونیکی مطلع خواهد نمود.

3-2-اپراتور مسئولیتی در برابر اختلالات ناشی از وقوع جنگ، اعتصاب، موارد امنیتی ، بلایای طبیعی یا دیگر قوای قهریه ندارد.

4-2-تمامی خدمات شبکه اپراتور در راستای «خط‌مشی استفاده منصفانه» اپراتور ارائه می‌شود. مشترک می‌پذیرد که از تمامی خدمات شبکه چه برای اهداف شخصی و چه برای اهداف تجاری در چارچوب ذیل استفاده کند. مشترک متعهد می‌شود که خود، اعضای خانواده و (در مورد مشتریان شرکتی) کارکنان شرکت از این خط‌مشی متابعت خواهند کرد. این خط مشی منصفانه اعم از مصرف متعارف اینترنت ، عدم استفاده متقلبانه و عدم استفاده مجرمانه از اینترنت اختصاص یافته می باشد.

5-2-در صورت نقض این خط مشی توسط مشترک، اپراتور پس از تماس با وی از طریق پیام کوتاه و پست الکترونیکی مشترک از وی درخواست می‌نماید در استفاده از خدمات ارائه شده، مفاد این خط مشی را در نظر داشته باشد. چنانچه پس از تماس اپراتور با مشترک، استفاده نامناسب از خدمات ادامه پیدا کند، اپراتور یکی از دو رویه زیر را درپیش خواهدگرفت:

الف) تعلیق یا محدود کردن سرویس (کاهش سرعت) تا هر زمانی که از نظر اپراتور مناسب و لازم باشد.

ب) خاتمه قراردادوسلب امتیازسرویس.

۳  شرایط  جبران خسارت:

1-3-در بخش ارائه خدمات ارتباطات داده، اپراتور وفق مصوبه شماره 2 جلسه شماره 177 کمیسیون با رعایت پارامترهای کیفیت خدمات  و در چارچوب توانمندی فنی خود متعهد به رعایت چارچوب  مصوبه بوده و در غیر این صورت مکلف به جبران خسارت ناشی از کاهش کیفیت خدمات مربوطه خواهد بود.

2-3-خسارت های مذکور، از طریق ارائه سرویس مضاعف و یا افزودن به مدت ارائه آن و یا سایر امتیازهای تشویقی جبران خواهد شد.

3-3-موارد مشروحه ذیل، از جمله قطعی­هائیست که در زمان کاهش سطح کیفیت خدمات مشمول پرداخت خسارت نخواهند بود:

3-3-1- قطعي هاي ناشي از قوه قاهره ( فورس ماژور) مانند حوادث طبيعي . در اين حالت زمان کاهش سطح کيفيت خدمات مشمول پرداخت تعرفه توافق شده نمي باشد.

3-3-2- قطعي هايي که به واسطه خرابي تجهيزات خدمت گيرنده باشد.

3-3-3- قطعي هايي که در زمان Down Time  باشد .

3-3-4- قطعي هايي که بنا به درخواست خدمت گيرنده باشد (مانند جابجايي، آزمايش شبکه داخلي و ….)

3-3-5- قطعي هايي که ناشي از تخطي خدمت گيرنده از قوانين و مقررات و يا مفاد SLA باشد.

3-3-6- قطعي هاي ناشي از عدم پرداخت صورتحساب

3-3-7- قطعي هاي ناشي از صدور احکام توسط مراجع قضايي و يا امنيتي کشور و يا ساير مراجع ذي صلاح که در اين حالت زمان قطعي مشمول پرداخت تعرفه توافق شده نمي باشد.

4-3-چنانچه اپراتور حداکثر ظرف سه روزکاری پس از دریافت وجه از مشترک، قادر به ارائه هر یک از خدمات شبکه به مشترک نباشد، مراتب به مشترک اعلام شده و تمامی مبالغ از تاریخ اعلام به مشترک، مسترد خواهد شد. همچنین در صورتیکه اپراتور یا تأمین کننده ثالث تاریخ اتصال را تأیید کند اما ١٤روز کاری از تاریخ تائید اتصال قادر به ارائه خدمات به مشترک نباشد و این امر ناشی از فعل یا ترک فعل مشترک نباشد، وی می تواند با ارسال ابلاغ کتبی فسخ به اپراتور، قرارداد مربوطه را فسخ نماید و اپراتور موظف است تمامی مبلغ پرداختی را ، به مشترک مسترد نماید.

تبصره 8: ملاک برای جبران خسارت و فسخ قرارداد فیمابین آدرس اعلامی مشترک در زمان ثبت نام  میباشد.

5-3- زمان کاهش سطح کيفيت خدمات

1-5-3- زمان کاهش سطح کيفيت خدمات  ناشی از  قطعی خدمت: در اين حالت  T1 يعني زمان کاهش سطح کيفيت خدمات ناشي از عدم برآورده شدن اين پارامتر برابر با  مجموع زمان هاي قطعي خدمت خط خدمت دهنده در دوره زماني مي باشد.

2-5-3- زمان کاهش سطح کيفيت خدمات  ناشی از PLR:  اگر حداکثر ميزان مجاز PLR  بر اساس توافق طرفين برابر a و زمان اندازه گيري شده که PLR از ميزان مجاز بيشتر شده است را t در نظر بگيريم در اين حالت  T2 يعني زمان کاهش سطح کيفيت خدمات ناشي از عدم برآورده شدن اين پارامتر بر اساس ضرايب جدول 1 محاسبه خواهد شد:

 

T2 PLR
T2=0.1t a<PLR≤2a
T2=0.3t 2a<PLR≤4a
T2= t PLR>4a

در اين حالت زمان کاهش سطح کيفيت خدمات ناشي از عدم برآورده شدن اين پارامتر از مجموع زمان هاي کاهش سطح خدمات رخ داده در دوره زماني  با توجه ضرايب ذکر شده در جدول 1 به دست خواهد آمد.جدول 1- نحوه محاسبه زمان کاهش سطح خدمات ناشي از عدم برآورده شدن PLR

حداکثر میزان مجاز تلفات بسته ها (PLR) برای شرکت نگین ارتباطات آوا a=5% می باشد.

3-5-3- زمان کاهش سطح کيفيت خدمات  ناشی از عدم برآورده شدن  تاخیر: اگر حداکثر ميزان  تاخير مجاز بر اساس توافق طرفين برابر  b باشد و زمان اندازه گيري شده که تاخير از ميزان مجاز بيشتر شده است را t در نظر بگيريم در اين حالت  T3 يعني زمان کاهش سطح کيفيت خدمات ناشي از عدم برآورده شدن اين پارامتر بر اساس ضرايب جدول 2 محاسبه خواهد شد:

T3 Latency
T3=0.05t b<Latency≤4b
T3=0.1t 4b< Latency ≤10b
T3=0.2t Latency >10b

جدول 2- نحوه محاسبه زمان کاهش سطح خدمات ناشي از عدم برآورده شدن تاخير

در اين حالت زمان کاهش سطح کيفيت خدمات  ناشي از عدم برآورده شدن اين پارامتر از مجموع زمان هاي کاهش سطح خدمات رخ داده در دوره زماني  با توجه ضرايب ذکر شده  به دست خواهد آمد.

حداکثر میزان تاخیر مجاز (Latency) برای شرکت نگین ارتباطات آوا b=150ms می باشد.

4-5-3-زمان کاهش سطح کيفيت خدمات ناشی از عدم برآورده شدن CIR: اگر CIR  توافق شده  برابر c و زمان اندازه گيري شده که CIR از ميزان توافقي کمتر شده است را t در نظر بگيريم در اين حالت T4 يعني زمان کاهش سطح کيفيت خدمات ناشي از عدم برآورده شدن اين پارامتر بر اساس ضرايب جدول 3 محاسبه خواهد شد:

T4 CIR
T4=0 CIR≥0.9c
T4=0.3t 0.75c≤CIR<0.9c
T4=t CIR<0.75c

جدول 3- نحوه محاسبه زمان کاهش سطح خدمات ناشي از عدم برآورده شدن CIR

در اين حالت زمان کاهش سطح کيفيت خدمات  ناشي از عدم برآورده شدن اين پارامتر از مجموع زمان هاي کاهش سطح خدمات رخ داده  در دوره زماني  با توجه ضرايب ذکر شده  به دست خواهد آمد.

حداکثر میزان پهنای باند تضمین شده (CIR) برای شرکت نگین ارتباطات آوا c=32 kbps می باشد.

5-5-3- زمان کاهش سطح کيفيت خدمات ناشی از  عدم برآورده شدن MTTR: در صورتي که زمان رفع خرابي بيش از زمان توافق شده باشد در اين حالت T5 يعني زمان کاهش سطح خدمات ناشي از عدم برآورده شدن اين پارامتر از تفريق کل زمان خرابي منهاي زمان توافق شده بدست مي آيد.

حداکثر زمان بازیابی یا تعمیر (MTTR) برای شرکت نگین ارتباطات آوا MTTR=12 hours می باشد.

6-5-3- اگر T زمان کاهش سطح کيفيت خدمات و T’ را به عنوان زمان کاهش سطح کيفيت خدمات غيرمجاز و T” را به عنوان زمان کاهش سطح کيفيت خدمات مجاز در نظر بگيريم T و T’ از فرمول هاي زير محاسبه مي شوند:

 

که مقادير T” در جدول 4 تعيين شده است.

6-3- ضريب دسترسی

اين ضريب مشخص کننده امکان دسترسي خدمت گيرنده به حداکثر خدمت هاي ارائه شده روي بستر شبکه خدمت دهنده با توجه به پارامترهاي مندرج در SLA مي باشد .ضريب دسترسي بر اساس سطوح خدمت مشخص شده در جدول 4 تعيين مي شود:

براي محاسبه جريمه ، ضريب عدم دسترسي  K به صورت زير تعريف مي شود.

“k=T’/T

پس از محاسبه K ميزان جريمه بر حسب درصدي از تعرفه و بر اساس جدول 5 تعيين مي شود. ميزان جريمه از شارژ تعيين شده براي دوره زماني کسر ميشود.

– وضعیت اضطراری:

4-1-اپراتور، در شرایط اضطراری فرا ارادی، اعم از پیش بینی شده و یا پیش بینی نشده مسئولیتی نخواهد داشت.

4-2-در صورت ایجاد و رخداد هرگونه وقفه غیر منتظره در ارائه خدمات و سرویس ها، اپراتور موبایل کلیه اقدامات لازم و ضروری را برای اعاده دسترسی و به حداقل رساندن پیامدهای عدم دسترسی به خدمات و سرویس ها را در حد توان و امکانات خود انجام خواهد داد.

4-3-در صورت وقوع شرایط و وضعیت اضطراری، اپراتور موبایل ضمن انجام اقدامات مورد نیاز به منظور اعاده شرایط، مراتب را با سریعترین روش به مشترکین اطلاع رسانی می نماید.

5- پشتیبانی و کیفیت خدمات:

5-1-همواره آخرین فرایند نحوه پشتیبانی سرویس ها، خدمات و سیم کارتهای این شرکت در سایت نگین ارتباطات آوا برای مشترکین قابل دستیابی بوده و راهنمای استفاده از خدمات پشتیبانی فنی، مدیریت حساب کاربری و سیستم هوشمند پشتیبانی فنی و مرکز تماس برای ارتباط مشترکین پیش بینی شده است که کلیه مشترکین و متقاضیان می توانند از آن بهره برداری لازم را به عمل آورند.

5-2-شاخص های کیفیت سرویسها و خدمات قابل ارائه از سوی اپراتور ، مبتنی بر مصوبات کمیسیون و شاخص های  مندرج در پروانه اپراتورهای تلفن همراه میزبان می باشد، در صورت ابلاغ مصوبه جدید در خصوص سطح کیفیت خدمات، اصلاحات لازم در این خصوص به عمل خواهد آمد و منطبق با آخرین مصوبات کمیسیون، سرویسها و خدمات ارائه می گردد.

5-3-مشخصات دفتر مرکزی آذرتل در صدر قرارداد برای استفاده کاربران و مشترکین درج و خدمات پشتیبانی مربوط به قرارداد به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته از طریق شماره تماس 101 برای مشترکین آذرتل و 09991000000 برای مشترکین سایر اپراتورها بعنوان مرکز تماس ، قابل دسترسی می­باشد.

5-4-اپراتور به منظور فراهم آوردن امکانات لازم برای پشتیبانی از خدمات و سرویسهای ارائه شده به مشترکین و کاربران رایانامه   info@aptel.ir   را تخصیص داده است تا پاسخگوی درخواستها، شکایات و گزارشات مشترکین و کاربران به صورت 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته باشد.

آذرتل بر اساس مصوبه شماره 177کمیسیون نسبت به راه اندازی سامانه مشاهده سنجش کیفیت خدمات انتقال داده اقدام نموده است. مشترکین و کاربران می توانند با دسترسی به وب سایت آذرتل نسبت به سنجش شاخص معیارهای خدمات دریافتی خود اقدام نمایند.

6- ساير موارد

1-6-خدمت دهنده نباید هیچ تبعیضی را در مورد سرویس­های مشابه در شرايط مساوي بین خدمت گیرنده ها در SLA قائل شود.

2-6-هرگونه توافق اضافه بر شرايط مندرج در اين مصوبه بين خدمت دهنده و خدمت گيرنده، با رعايت شرايط رقابتي و حقوق طرفين بلامانع است . در اين حالت سازمان نسبت به توافقات اضافي تعهدي نخواهد داشت .

3-6-در شرايط اختلاف سازمان مرجع داوري حل اختلاف خواهد بود.